Leczenie CEREC krok po kroku

1. Przygotowanie ubytku.

W pierwszym etapie przygotowuję powierzchnię zęba. Usuwana jest chora tkanka i stare wypełnienia powierzchnia ubytku zostaje przygotowana do skanowania.

2. Skanowanie.

Pobranie precyzyjnego wycisku optycznego przy użyciu skanera wewnątrz ustnego, zamiast pobierania wycisku masą silikonową. Skanowany jest ząb leczony wraz z zębami sąsiednimi oraz zęby przeciwstawne i zgryz.

3. Projektowanie komputerowe (CAD).

Oprogramowanie generuje wirtualne modele uzębienia i na podstawie zarejestrowanego zgryzu łączy odpowiednio zęby górne i dolne. Lekarz przy pomocy komputera wybiera odpowiedni kształt zęba. Następnie komputer dostosowuje przyszłą odbudowę do zębów pacjenta. Jest również możliwość całkowitego zaprojektowania odbudowywanego zęba na podstawie kształtu zębów sąsiednich.

4. Wykonanie odbudowy (CAM).

Odbudowa zęba jest frezowana z prefabrykowanego bloczka materiału za pomocą obrabiarki cyfrowej 3D z dokładnością 25 mikronów.

5. Charakteryzacja i nadawanie połysku.

Połysk nadaje się poprzez polerowanie i/lub pokrycie błyszczącą i gładką porcelaną. W razie potrzeby odbudowa jest indywidualnie charakteryzowana tak aby pasowała do zębów sąsiednich. Etap ten jest wykonywaniu przy użyciu farb ceramicznych i specjalnego pieca. Uzyskana charakteryzacja jest trwała i nie zużywa się z czasem.

6. Wklejenie odbudowy.

Po przymiarce powierzchnia odbudowy i powierzchnia zęba zostają przygotowane do połączenia. Odbudowa zostaje następnie przyklejona do tkanek zęba.

7. Dostosowanie i polerowanie.

Na tym etapie sprawdza się zgryz, poleruje ostatecznie powierzchnie zęba i wypełnienia.

 

więcej o CEREC:   kliknij     kliknij

Bitnami